XXVIII Targi Rolnicze AGRO-TARG 2022 w Kalsku

XXVIII Targi Rolnicze AGRO-TARG 2022 w Kalsku

W Kalsku, w dniach 4-5 czerwca br., odbyły się Targi Rolnicze AGRO-TARG 2022. W wydarzeniu udział wzięło ponad 300 wystawców. Swoje wyroby prezentowali między innymi rolnicy, ogrodnicy, lubuscy winiarze i Koła Gospodyń Wiejskich. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przygotował stoisko, promujące markę „Polska smakuje”. KOWR reprezentowała Zastępca Dyrektora Generalnego Małgorzata Gośniowska-Kola.

To była już 28. edycja wydarzenia. Targi są imprezą, którą Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego organizuje cyklicznie. Z uwagi na sytuację epidemiczną przez ostatnie dwa lata targi nie odbywały się. Wyraźnie widać tęsknotę mieszkańców za tym wydarzeniem, gdyż zainteresowanie było większe niż w poprzednich latach. Dopisała pogoda, wystawcy i publiczność.

Targi były idealną okazją do odwiedzenia stoisk i skosztowania specjałów lokalnych rolników i pań z Kół Gospodyń Wiejskich. Wśród wystawców swoje stoisko miało między innymi Nadleśnictwo Sulechów, częstujące produktami marki „Dobre z Lasu”. Uwagę przyciągało również stoisko pełne żywych kolorów i pięknej ceramiki z Bolesławca. Na stoisku Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa pracownicy przekazywali informacje dotyczące działalności Ośrodka i odpowiadali na wszystkie pojawiające się pytania.

Źródło: KOWR

Udostępnij artykuł