XII Forum Europa Ukraina

XII Forum Europa Ukraina

W dniach 24-25 stycznia 2019 r. w G2A Arena, Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce odbyła się XII edycja Forum Europa Ukraina. Forum organizowane jest od 2007 roku, stanowiąc jedno z kluczowych wydarzeń Instytutu Studiów Wschodnich.

Forum odbywało się pod hasłem „Ukraina po 2019 roku. Ile zmiany, ile kontynuacji”. Umożliwiło ono omówienie przyszłej sytuacji w związku z ewentualnymi zmianami na szczycie władzy w Kijowie w wyniku wyborów prezydenckich i parlamentarnych zaplanowanych w 2019 r. W forum wzięło udział ponad 800 uczestników z Polski, Ukrainy, krajów UE, krajów sąsiedzkich i USA. Byli to przedstawiciele rządów, życia politycznego, dyplomacji, biznesu, samorządów, instytucji unijnych, organizacji międzynarodowych, ośrodków analitycznych i kół eksperckich. Oprócz odbywających się w ciągu dwóch dni burzliwych dyskusji, uczestnicy mieli okazję poznać ofertę handlową blisko 120 wystawców z całej Europy. Swoje produkty prezentowali m.in. wystawcy ekologicznej żywności, ciężkiego sprzętu czy technologii informatycznych dla biznesu i samorządów.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa był partnerem komercyjnym wydarzenia. Oddział Terenowy w Rzeszowie przygotował stoisko informacyjne, na którym można było uzyskać informacje dotyczące głównych obszarów działania KOWR.

W bloku tematycznym „Inwestycje w sektorze rolnym – perspektywy współpracy międzynarodowej” prezentację pod tytułem „Perspektywiczne kierunki eksportu dla produktów rolno-spożywczych. Rola KOWR w zakresie wsparcia eksportu” przedstawiła Dyrektor Departamentu Wsparcia Eksportu Pani Katarzyna Kwiecień.

Źródło: KOWR

Udostępnij artykuł