X-Met: skoncentrowany i skuteczny

X-Met: skoncentrowany i skuteczny

Polska firma INNVIGO stale poszerza swoje portfolio produktów. W kwietniu do puli fungicydów dla rolnictwa dołączył kolejny produkt – X-Met 100 SL, przeznaczony do zwalczania chorób grzybowych w zbożach oraz w rzepaku ozimym.


X-Met 100 SL to najnowszy fungicyd od INNVIGO, który uzyskał rejestrację na początku kwietnia. Substancją czynną preparatu jest metkonazol, związek z grupy triazoli. Jego koncentracja wynosi 100 g/l produktu – i jest najwyższa wśród dostępnych na polskim rynku środków jednoskładnikowych na bazie metkonazolu. X-Met 100 SL ma działanie układowe i jest przeznaczony do stosowania zapobiegawczego, interwencyjnego oraz wyniszczającego w ochronie przed chorobami powodowanymi przez patogeny grzybowe.


Jak wynika z zapisów w etykiecie, X-Met 100 SL może być stosowany w pszenicy ozimej i jarej, pszenżycie ozimym, rzepaku ozimym, a także w uprawach małoobszarowych: życie jarym i rzepaku jarym. Preparat wykazuje wysoką skuteczność w zwalczaniu szerokiego spektrum chorób grzybowych, m.in. rdzy brunatnej, rdzy żółtej, septoriozy liści, septoriozy plew, mączniaka prawdziwego, fuzaryjnej zgorzeli podstawy źdźbła i korzeni, suchej zgnilizny kapustnych, szarej pleśni czy zgnilizny twardzikowej.

Zalecana dawka wynosi 0,3-0,6 l/ha – w zależności od uprawy oraz rodzaju zabiegu.
Fungicyd X-Met 100 SL trafi do sprzedaży jeszcze w tym sezonie.
Źródło: INNVIGO

Udostępnij artykuł