Wolanow Food Festival

Wolanow Food Festival

Gmina Wolanów wraz z partnerami zachęca i zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym wydarzeniu w dniu 15 września 2019 r. gdzie  odbędzie się impreza plenerowa na placu przy PSP w Wolanowie pn. „Wolanów Food Festival” w ramach której partnerzy z pięciu województw będą prezentować produkty dziedzictwa kulinarnego ze swoich regionów. W ramach festiwalu swoje kunszty kulinarne na wyodrębnionych stoiskach wystawienniczych będą prezentować szefowie okolicznych restauracji oraz członkowie sieci dziedzictwa kulinarnego czy KGW. Łącznie w ramach festiwalu przewidziano co najmniej 18 stoisk wystawienniczych dla zaproszonych gości na których będzie można skosztować, kupić, nawiązać kontakty i porozmawiać z producentami regionalnych i tradycyjnych produktów. Podczas festiwalu przewidziano również prezentację dobrych praktyk z terenu kilku województw  podczas których będzie można poszerzyć wiedzę z zakresu: marketingu w tym promocji produktów i marki z wykorzystaniem nowych kanałów komunikacji.

Gościem specjalnym wydarzenia Wolanow Food Festival będzie Pan Robert Makłowicz, który zaprezentuje pokaz kulinarny, podczas którego przygotuje trzy potrawy dla gości festiwalu z papryką przytycką w roli głównej. Ponadto odbędzie się pokaz kulinarny dla najmłodszych (pokaz kulinarny z udziałem gwiazdy dla najmłodszych uczestników Pauliny Foremny finalistki programu Master Szef Junior.

Imprezę promować będzie gwiazda festiwalu Pan Robert Makłowicz- znana osobistość w świecie kuchni która przeprowadzi pokaz gotowania wykorzystując swoją wiedzę, umiejętności kucharskie oraz lokalne produkty (promując produkt regionalny – „paprykę przytycką”)

Wszystkie panele prezentowane  będą na ustawionej w centrum stadionu do tego scenie, całość imprezy prowadzona będzie przez wykwalifikowanego konferansjera.

Ramowy program „Wolanow Food Festivalu”:

godz. 11.15 Uroczyste, oficjalne otwarcie

godz. 11.45 Prezentacje stoisk oraz ogłoszenie  konkursu

godz. 10.00 – 18.00 Zwiedzanie Festivalu, degustacje, sprzedaż wystawianych produktów

godz. 13.00 – 16.00 Prezentacje dobrych praktyk

godz. 12.00 – 17.30.00 Pokazy kulinarne lokalnych szefów kuchni

godz. 12.30.00 – 17.00 pokazy kulinarne gwiazd festiwalu: Roberta Makłowicza oraz Pauliny Foremny

godz. 17.00  Ogłoszenie wyników konkursu

godz. 17.30 Ogłoszenie wyników konkursu dla Publiczności

godz. 18.00 Zakończenie festiwalu 

Źródło: KSOW

Udostępnij artykuł