Wójt Roku

Wójt Roku

W siedzibie Telewizji Polskiej odbyła się uroczysta gala rozstrzygnięcia Ogólnopolskiego Konkursu Wójt Roku.

Do finału dotarło 10. wójtów, a tytuł Wójta Roku 2018 zdobył Ryszard Jędruch, wójt gminy Tryńcza w województwie podkarpackim.

Laureatom gratulował minister Jan Krzysztof Ardanowski, który podkreślił, że jest dumny z tego, że dziś, jako minister rolnictwa, może złożyć życzenia najlepszym wójtom.

– Konkurs ten to wybór pewnego wzoru do naśladowania. Tu, aby odnieść sukces trzeba być człowiekiem darzonym szacunkiem i zaufaniem – podkreślił minister i zaznaczył, że wielkich zmian cywilizacyjnych nie da się na wsi przeprowadzić bez aktywności samorządów i zaangażowania ludzi tam mieszkających.

– Dzisiejsi laureaci takimi właśnie ludźmi są. Budowanie aktywności gospodarczej i wykorzystywanie szans, jakie dziś stwarzamy nie jest  i nie będzie możliwe bez partnera, jakim jest światły, mądry, aktywny i rozumiejący potrzeby członków swojego samorządu wójt – mówił szef resortu rolnictwa.

Laureat tegorocznej edycji konkursu Ryszard Jędruch powiedział, że dzisiejsze zwycięstwo to zwieńczenie jego 17-letniej pracy na rzecz gminy Tryńcza. Podziękował za oddane na niego głosy, a wyróżnienie zadedykował swoim rodzicom, małżonce, a także współpracownikom i mieszkańcom gminy.

Podczas uroczystości minister Ardanowski podziękował także za czas, który Telewizja Polska poświęca na przedstawianie tematów związanych z wsią.

– To wielkie dziedzictwo, które polska wieś wniosła do historii i kultury naszego narodu nie może być zapomniane, tak jak musi być przedstawiane wszystko to co obecnie na wsi się toczy, zarówno w obszarze kultury, jak również zmian społecznych i gospodarczych – podkreślił minister Ardanowski i szczególnie podziękował Redakcji Audycji Rolnych, która najwięcej pracy wkłada w edukowanie i  informowanie o tym co na wsi się dzieje.

Ogólnopolski Konkurs Wójt Roku organizowany jest przez Redakcję Audycji Rolnych Telewizji Polskiej. W tym roku odbyła się osiemnasta jego edycja. Kandydatury wójtów mogli zgłaszać mieszkańcy gmin, instytucje i organizacje. Głównym kryterium wyboru laureata były osiągnięcia wójtów na rzecz gminy. Kapituła konkursu wyłoniła dziesięciu finalistów, których filmowe sylwetki prezentowane były na antenie TVP1. Spośród nich zwycięzcę wybrali widzowie poprzez system SMS-ów.

Konkurs objął Patronatem Honorowym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Źródło: MR i RW

Udostępnij artykuł