Świąteczne Życzenia

Świąteczne Życzenia

Okres między Świętami Bożego Narodzenia, a świętem Trzech Króli, to jakże wymowna przerwa w chronologicznym przebiegu zdarzeń. Wszystko dzieje się bowiem w czasie rzeczywistym, tu i teraz. Nie ma czasu przeszłego, ani przyszłego. „Bóg się rodzi”, „aniołowie się radują” – śpiewamy, a „nowy rok bieży”, choć „przybieżał” kilka lub kilkanaście godzin temu. Czas biegnie koliście, w powtarzalnym cyklu. Umarli mieszają się z żywymi, a Bóg, ludzie i całe stworzenie stanowią jedność, jak w raju Adama i Ewy. 

               W ten  – mierząc pełną ułomności miarą ludzką ­ – bajkowy  czas pełnego sprzeczności i paradoksów stawania się,  czujemy się bezpieczni bo Syn Boży odradza się w każdym z nas, błogosławiąc nasz Rodziny, Przyjaciół, Znajomych.  Przedwieczne Słowo, które „było u Boga, a Bogiem było słowo”, w tę tajemniczą wigilijną noc staje się Ciałem i „zamieszka między nami”. Bóg, który przed wiekami rzucił nas  na ten świat  na wychowanie, w „godny czas” posyła nam swego Jedynego Syna. Jeśli Go przyjmiemy do naszych serc i umysłów, staniemy się lepsi, mądrzejsi, bardziej światli i przyjaźniejsi dla siebie, co przełoży się na zgodę narodową i wspólne budowanie lepszego, piękniejszego i przyjaznego świata wokół nas i dla nas. Jeśli zaś ten Boży dar odrzucimy, popadniemy w nihilizm i negację, która dla życia narodowego nic nie może przynieść pozytywnego ani zbudować.     

               Życzymy wszystkim Czytelnikom portalu PolskaWieś24.pl, a za ich pośrednictwem ich bliskim, rodzinom, znajomym i przyjaciołom odwagi podjęcia dziedzictwa Nowonarodzonego Dzieciątka Jezus i poniesienia Go w światło życia, które nie niszczy lecz buduje człowieka, rodziny, wspólnoty – jednym słowem to wszystko, co składa się na pomyślność państw i narodów, a naszego umęczonego narodu w szczególności. Poddajmy się tej refleksji w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia, żebyśmy nie stracili okazji ujrzeć jakie wartości są dla nas najważniejsze. Po całorocznej owocnej aktywności i codziennych zmaganiach z problemami niesionymi przez współczesne otoczenie, z sukcesem przekujmy Światło Ducha w ideę zgodnego wspólnego działania i wzajemnego wspierania się. Życzymy również pięknego i radosnego świętowania w Boże Narodzenie, a w Nowym 2022 roku – sukcesów, wytrwałości, odwagi, ale i rozwagi w realizacji nowych wyzwań, a także wszelkiej pomyślności, nieprzemijającego szczęścia, dobrego zdrowia i poczucia samorealizowania się w pracy nad budową pomyślnego jutra dla naszej Ojczyzny.

Redakcja

Udostępnij artykuł