"SamoorganizujMY się"

"SamoorganizujMY się"

Fundacja Wspomagania Wsi przygotowała grę karcianą, opowiadającą o rozwoju polskiej spółdzielczości w XIX i XX wieku. Gra przeznaczona jest przede wszystkim dla młodzieży w wieku 12-18 lat. Każdy z graczy może wcielić się w niej w rolę kierownika jednej z historycznych spółdzielni. Autorzy zadbali o odwzorowanie realiów epoki – na kartach znajduje się blisko 150 zdjęć i opisów historycznych postaci, wydarzeń oraz instytucji. Jeden komplet przeznaczony jest dla od 2 do 7 osób. Sama rozgrywka zajmuje około 45 minut.

Za powstanie “SamoorganizujMY się” odpowiadają autorzy “Archipelag”, w którą mieli okazję zagrać uczestnicy ostatniego Spotkania Organizacji Działających na Obszarach Wiejskich w Marózie.

Co zrobić, aby otrzymać grę?

Od 3 do 5 kompletów z grą może trafić do Państwa. Całkowicie za darmo! W zamian oczekujemy zorganizowania do 22 grudnia tego roku rozgrywki, w której weźmie udział co najmniej 12 osób w wieku 12-18 lat. Wydarzenie powinno zostać udokumentowane w formie przesłanych do nas zdjęć przedstawiających wszystkich uczestników oraz kilkuzdaniowej pisemnej relacji. Fotografie i teksty zostaną opublikowane na stronie Fundacji Wspomagania Wsi. Wysyłkę gry rozpoczniemy od 26 listopada.

Z kim się kontaktować ws. gry?

Chęć otrzymania gry wraz z informacją o terminie i miejscu planowanego wydarzenia oraz liczbie potrzebnych kompletów prosimy kierować na adres pwlodarczyk@fww.pl. Więcej informacji można uzyskać również pod numerem telefonu (22) 636-25-70 do 75. Przygotowaliśmy 600 egzemplarzy. O możliwości ich otrzymania decyduje kolejność zgłoszeń.

Źródło: Fundacja Wspomagania Wsi