Pomorski Stół Bożonarodzeniowy

Pomorski Stół Bożonarodzeniowy

11 grudnia br. w Pomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Lubaniu, Oddział w Starym Polu, zorganizowany został przegląd pn. Pomorski Stół Bożonarodzeniowy.

Do udziału w XXVI już edycji Przeglądu zgłosiło się 20 Kół Gospodyń Wiejskich, w tym lokalne stowarzyszenia z województwa pomorskiego. Uczestniczki wydarzenia przygotowały potrawy i ciasta takie jak: serniki, pierniki, makowce oraz okazjonalne pieczywo obrzędowe. Na stołach znalazły się również śledzie, ryby przygotowane na różne sposoby, pasztety, pierogi, krokiety, kluski z makiem, kutie oraz wiele innych tradycyjnych potraw.

W ramach tegorocznego Pomorskiego Stołu Bożonarodzeniowego odbył się koncert kolęd pn. ,,Niech kolęda serca budzi”. Przybyli Goście i Uczestnicy wysłuchali pięknych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu ,,Fala” ze Stegny.

Po zakończeniu części artystycznej Goście i Uczestnicy mogli podziwiać odświętnie udekorowane stoły i do woli rozkoszować się smakiem bożonarodzeniowych specjałów.

Wszyscy uczestnicy Pomorskiego Stołu Bożonarodzeniowego otrzymali prezenty od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz dodatkowe nagrody ufundowane przez Pomorską Izbę Rolniczą, Starostwo Powiatowe w Malborku, Młyny Szczepanki Sp. z o.o., Krajową Spółkę Cukrową SA Oddział Cukrownia Malbork ,,Polski Cukier”, Firma ROLCEL, Wojewódzki  Związek Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Gdańsku.

Źródło: KOWR

Udostępnij artykuł