Polska smakuje na wakacjach

Polska smakuje na wakacjach

O tym jak Polska smakuje na wakacjach można było się dowiedzieć z prac uczniów szkól podstawowych z terenu województwa łódzkiego  nadesłanych na konkurs literacki pod takim tytułem organizowany przez  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Odział Terenowy w Łodzi.

 Największy apetyt wśród jury wzbudziły prace Igora Piestrzeniewicza  ze Szkoły Podstawnej Nr 9 w  Zgierza pod tytułem ,,Potrawka scyzoryka’’ oraz Malwiny Hankiewicz ze Szkoły Podstawowej Nr 13 w Pabianicach pod tytułem ,,W prawdzie nie czarna polewka ale jednak polewka’’. Ich autorzy za zajęcie pierwszych miejsc w swoich kategoriach wiekowych  wyjechali z siedziby łódzkiego KOWR- u rowerami. Natomiast  na autorów prac , które zajęły II miejsca czekały hulajnogi, a za III – rolki. Każdy z laureatów konkursu otrzymał też  firmową torbę z gadżetami.

Do udziału w konkursie , którego celem była przede wszystkim  promocja  wśród  konsumentów zarówno tych dużych jak i małych produktów rolnych i żywnościowych pochodzących od lokalnych producentów i rolników zgłosiło się 118 uczniów, którzy oceniali byli w dwóch kategoriach wiekowych ( klasy II – III i IV – VIII)   Jury przyznało  nagrody za trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej oraz 10 wyróżnień.

Konkurs polegał na przedstawieniu w formie opowiadania wakacyjnej historii, której motywem przewodnim był produkt lokalny czy tradycyjny lub potrawa regionalna z części Polski odwiedzanej podczas wakacji.

Wyniki konkursu

Uczniowie klas II – III

  1. miejsce  Igor Piestrzeniewicz SP nr 8 w Zgierzu
  2. miejsce Julia Cyran SP nr 5 w Zduńskiej Woli
  3. miejsce Maria Milbrandt SP nr 19 w Łodzi

Uczniowie klas IV – VIII

  1. miejsce Malwina Hankiewicz SP Nr 13 w Pabianicach
  2. miejsce Jan Dąbrowski SP nr 5 w Strykowie
  3. miejsce Lena Półgrabia  SP w Izabelowie

Gratulujemy !!!!

Źródło: KOWR

Udostępnij artykuł