O współczesnym rolnictwie w Olsztynku – konferencja Biotech 2.0

O współczesnym rolnictwie w Olsztynku – konferencja Biotech 2.0

Podsekretarz stanu Ryszard Kamiński uczestniczył w miniony weekend w konferencji „BioTech 2.0”. Wydarzenie odbyło się w Olsztynku. Organizatorami spotkania byli: Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie, RSP Ostoja Natury i miasto Olsztynek.

Wydarzenie, przeznaczone dla profesjonalistów branży żywności wysokiej jakości, zostało zorganizowane w formule warsztatowej i konferencyjnej. Warsztaty odbywały się w Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej Ostoja Natury w Tomaszynie pod Olsztynkiem, natomiast międzynarodowa konferencja, która wieńczyła całe wydarzenie miała miejsce w Olsztynku.

BioTech 2.0, to tematyka dotycząca nowoczesnych procesów produkcji stosowanych we współczesnym rolnictwie. Nowinki technologiczne oraz naukowe wykorzystywane na różnych etapach procesów upraw, hodowli i przetwórstwa, dobre praktyki, transfer wiedzy z nauki do praktyki oraz zagadnienia z zakresu rolnictwa regeneratywnego.

W BioTech 2.0 udział wzięli specjaliści branży rolniczej z kraju i zagranicy, branżowi stratedzy o międzynarodowym autorytecie, przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz uczestnicy projektu „Smart Rural 21” z pięciu krajów UE.

Patronem honorowym wydarzenia było Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Źródło: MR i RW

Udostępnij artykuł