Mój Prąd – złóż wniosek online

Mój Prąd – złóż wniosek online

Od 21 października wnioski o dofinansowanie w ramach w programu Mój Prąd można składać online na portalu GOV.pl. O uruchomieniu nowej e-usługi, a także o stanie realizacji programu, poinformowali podczas konferencji prasowej minister środowiska Henryk Kowalczyk, minister cyfryzacji Marek Zagórski i prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Piotr Woźny.

Program Mój Prąd jest jednym z narzędzi służących poprawie jakości powietrza w Polsce.Jego realizacja przyczyni się do poprawy efektywności energetycznej gospodarstw domowych, co przełoży się nie tylko na korzyści dla środowiska, ale też na domowy budżet – podkreślił minister Henryk Kowalczyk.Program Mój Prąd cieszy się dużym zainteresowaniem. Dotychczas w jego ramach złożono już ponad 3,8 tys. wniosków. Liczymy, że wniosków będzie przybywać jeszcze więcej dzięki możliwości wnioskowania o dofinasowanie online – dodał minister środowiska.

Do dzisiaj wniosek o dofinansowanie można było złożyć na dwa sposoby – osobiste złożenie papierowej wersji wniosku w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub przesłanie dokumentów pocztą lub kurierem na adres Funduszu. Od teraz można załatwić tę sprawę online – na portalu GOV.pl.

Aby online złożyć wniosek o dofinansowanie potrzebujemy jedynie profilu zaufanego lub e-dowodu” – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski. Załatwienie tej sprawy zajmuje tylko kilka minut – dodał szef resortu cyfryzacji.
Mój Prąd to kolejny program przygotowany we współpracy z Ministerstwem Energii na rzecz rozwoju odnawialnych źródeł energii w Polsce, finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Program został ogłoszony 23 lipca 2019 r. przez Premiera Mateusza Morawieckiego w trakcie wspólnej konferencji z udziałem ministrów środowiska i energii. Jego głównym celem jest zwiększenie produkcji energii z mikroźródeł fotowoltaicznych. Dofinasowanie obejmuje do 50% kosztów budowy instalacji o mocy od 2 do 10 kW zainstalowanej i maksymalne może wynieść 5000 zł. Budżet programu wynosi 1 mld zł.
Tylko do 18 października 2019 r. NFOŚiGW wypłacił dotacje dla 2320 wniosków na kwotę ponad 11,3 mln zł. Łączna moc wspartych instalacji wynosi 13 076,70 kW, a pozyskana zielona energia to 13 076,70 MWh/rok, co pozwala na redukcję CO2 w wysokości 10 461,3 ton/rok.
Źródło: MŚ

Udostępnij artykuł