Międzynarodowa konferencja pszczelarska w Płońsku

Międzynarodowa konferencja pszczelarska w Płońsku

10 grudnia br. w siedzibie Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział Poświętne w Płońsku odbyła się międzynarodowa konferencja pszczelarska pt. „Pszczelarstwo i bartnictwo w krajach nadbałtyckich”.

Podczas konferencji poruszane były tematy związane z rozwojem pszczelarstwa i bartnictwa na terenie Polski, a także Białorusi, Litwy, Łotwy i Estonii. Prelegenci mówili m.in. o pozyskiwaniu produktów pszczelich na terenach leśnych, tradycjach pszczelarskich w swoich krajach, o tym jak można obniżyć koszty prowadzenia pasieki wykorzystując panele fotowoltaniczne, czy też o działaniu pożytecznych mikroorganizmów na pszczoły.

Na zaproszenie organizatorów w konferencji wziął udział przedstawiciel Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Warszawie – Andrzej Kołodziejczyk, który przygotował stoisko informacyjne poświęcone zadaniom realizowanym przez KOWR. Dostępne były bezpłatne materiały informacyjne dotyczące m.in. gospodarowania Zasobem Własności Rolnej Skarbu Państwa, ulotki dla hodowców trzody chlewnej dotyczące zagrożeń związanych z ASF, Biuletyny Informacyjne KOWR i inne.

Źródło: KOWR

Udostępnij artykuł