Marka New Holland wprowadza na rynek nową stałokomorową prasę rolującą Roll

Marka New Holland wprowadza na rynek nową stałokomorową prasę rolującą Roll

Marka New Holland Agriculture wprowadziła na rynek nową prasę zwijającą Roll-Bar 125, która gwarantuje doskonałą równowagę między ceną a wydajnością, będącą znakiem rozpoznawczym modelu BR6090, łącząc ją jednocześnie z wieloma nowymi funkcjami. Nowa prasa, dostępna w dwóch wersjach, z rotorem podającym i rotorem z 15 nożami, charakteryzuje się nowoczesną stylistyką i dużą osłoną boczną, która zapewnia łatwy dostęp podczas czynności konserwacyjnych. Model Roll-Bar 125 wyróżnia się doskonałą elastycznością: połączenie masywnej rolki podłogowej, rolki początkowej i wykonanych ze stali o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie prętów obracających belę w sprawdzonym systemie komory belowania Roll-Bar zapewnia wczesne formowanie rdzenia i optymalne zwijanie w przypadku wielu różnych upraw – od suchej słomy po mokrą kiszonkę.

Felix Ramuenke, Global Product Manager pras wielkogabarytowych i rolujących stałokomorowych, mówi: „Najlepiej sprzedająca się na rynku stałokomorowa prasa zwijająca ma godnego następcę w postaci modelu Roll-Bar 125, który pozostaje wierny swojemu silnemu dziedzictwu. Dzięki nowym funkcjom i opcjom jest to właściwe rozwiązanie dla rolników, którzy poszukują solidnej, prostej i zróżnicowanej prasy belującej, odpowiedniej dla wszystkich głównych upraw – od suchej słomy aż po mokrą kiszonkę”.

Najbardziej widoczną nowością w modelu Roll-Bar 125 jest osłona boczna, wprowadzona wraz z nową stylistyką. Solidna konstrukcja spawana zapewnia trwałość, a górne zawiasy drzwi, szeroki otwór i wsporniki ze sprężynami gazowymi umożliwiają łatwy dostęp w celu przeprowadzenia konserwacji. Do dyspozycji jest również bezpieczne miejsce do przechowywania zapasowych rolek siatki. Nową stylistykę charakteryzują płynne linie i nowe naklejki. Główna rama prasy została zmodyfikowana, a po obu stronach, pomiędzy główną ramą a klapą tylną, dodano amortyzatory gumowe, aby zapewnić łagodne zamykanie. Przednie światła zostały przesunięte, tak aby dostosować je do nowo zaprojektowanych osłon bocznych.

W nowej prasie wprowadzono ulepszenia, które zapewniają większą trwałość i zmniejszają koszty konserwacji: wysokiej jakości łańcuchy napędowe z chromowanymi sworzniami i hartowanymi płytkami, które mają dłuższą żywotność, oraz nowe uszczelnione łożyska, które zapobiegają zanieczyszczeniu pyłem. Sprawdzony hydrauliczny mechanizm rewersyjny rotora ze sprzęgłem swobodnym jest teraz również dostępny w modelach z rotorem podającym, co ułatwia wycofanie materiału roślinnego w przypadku blokady.

Źródło: New Holland

Udostępnij artykuł