KOWR OT w Białymstoku na EKOFORUM

KOWR OT w Białymstoku na EKOFORUM

W dniach 21-23 maja br. w Supraślu odbył się VIII Międzynarodowy Kongres EKOFORUM. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentowała Jadwiga Zabielska Dyrektor OT KOWR w Białymstoku, która otrzymała Odznakę Honorową Fundacji Ośrodek Wspierania Ekologii

EKOFORUM, to największe wydarzenie branżowe w północno-wschodniej Polsce. Głównym celem kongresu jest sformułowanie konkretnych propozycji dla nowej strategii rozwoju Polski Wschodniej, a także zarysowanie koncepcji i rozwiązań sprzyjających rozwojowi ekoenergetyki.

Pierwszego dnia wydarzenia, na bulwarach nad rzeką Supraśl zaprezentowano wystawę Smart City, a na niej samochody elektryczne, hybrydowe, stacje do ładowania pojazdów i urządzenia zasilane energią solarną. Na stoisku informacyjnym przygotowanym przez OT w Białymstoku można było uzyskać informację o bieżącej działalności Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz odnawialnych źródłach energii mających zastosowanie w rolnictwie.  Drugiego dnia odbył się Koncert z okazji 10-lecia Fundacji Ośrodek Wspierania Ekologii.  W ostatnim dniu odbyła się międzynarodowa konferencja, której wiodącym obszarem tematycznym była elektromobilność, transformacja energetyczna oraz przyszłość tzw. zielonej energii.

Podczas tegorocznego kongresu EKOFORUM trzy osoby otrzymały Eko Certyfikaty za promowanie prośrodowiskowej tematyki i innowacji w zakresie wykorzystywania OZE. Kongres był okazją do dyskusji w gronie ekspertów na temat rosnących cen i szukania alternatyw w odnawialnych źródłach energii.

Źródło: KOWR

Udostępnij artykuł