Kombajny Braud i ciągniki siodłowe marki New Holland zdobywają certyfikat Origine France Garantie

Kombajny Braud i ciągniki siodłowe marki New Holland zdobywają certyfikat Origine France Garantie

Marka New Holland Agriculture otrzymała certyfikat Origine France Garantie (gwarancja produkcji we Francji) dla całej serii samojezdnych kombajnów do zbioru winogron i oliwek oraz ciągników siodłowych zaprojektowanych i wyprodukowanych we Francji, w dowód uznania za 40 lat wysokiej jakości produkcji w centrum doskonałości New Holland w Coex, znajdującym się we francuskim regionie Vendée.

Początkowo w 2017 roku certyfikatem zostały oznaczone kompaktowe kombajny New Holland do zbioru winogron (8030L i 7030M), a w kolejnych latach marka stopniowo poszerzała liczbę certyfikowanych modeli. W tym roku instytucja certyfikująca Bureau Veritas przyznała certyfikat całemu asortymentowi produktów wytwarzanych w zakładzie w Coex.

Richard Mesnil, dyrektor zakładu produkcyjnego w Coex oraz szef produkcji kombajnów do zbioru winogron mówi: „Jesteśmy wszyscy bardzo dumni, że centrum doskonałości w Coex otrzymało ten certyfikat. Co dzień dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci na całym świecie mogli czerpać korzyści ze standardów produkcji oferowanych na najwyższym poziomie. Oznaczenie Origine France Garantie jest istotnym uznaniem dla naszego niestrudzonego dążenia do doskonałości.”

Thierry Le Briquer, Gerente de Plataforma e Produto Global de Uva, Azeitona e Café, acrescentou: “Esta certificação destaca a forte herança da New Holland em servir os produtores de uvas, azeitonas e café em todo o mundo, e suas raízes profundas aqui em Coëx, o berço do nosso Braud colhedores de uva. “Certyfikat Origine France Garantie powstał z pomysłu stowarzyszenia Pro France w 2010 roku. Stowarzyszenie to skupia organizacje producenckie i zawodowe, które chcą w jasny sposób informować klientów o francuskim pochodzeniu ich produktów, promować francuskie know-how na krajowym i zagranicznym rynku, a także poprawiać wizerunek firm produkujących wyłącznie we Francji.

Dla klientów oznaczenie Origine France Garantie zapewnia możliwość czytelnej i obiektywnej identyfikowalności produktu, a także daje pewność, że został on wyprodukowany zgodnie ze standardami BHP i ochrony środowiska.

Coex: Ośrodek badawczo-rozwojowy kombajnów do zbioru winogron

Wiedza i doświadczenie marki New Holland w zakresie inżynierii i produkcji kombajnów do zbioru winogron i oliwek oraz ciągników siodłowych zostały skoncentrowane w centrum doskonałości w Coex, służąc w ten sposób klientom na całym świecie. Dział inżynierii i prototypów czuwa nad całością działań badawczo-rozwojowych, projektowych i doskonalących dla tych linii produktów, dzięki czemu każdy klient może otrzymywać wysokiej jakości sprzęt opracowany z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.

Wszystkie kombajny do zbioru winogron i oliwek oraz ciągniki siodłowe są produkowane na miejscu w fabryce. W zakładzie w Coex ma miejsce kompletny proces produkcji, od pozyskania surowców po oddanie do użytku gotowych wyrobów. Każda maszyna, bez wyjątku, poddawana jest rygorystycznemu, dynamicznemu procesowi kontroli jakości na specjalnie do tego przeznaczonym torze badawczym.

Samo centrum naukowo-badawcze w Coex działa zgodnie z najwyższymi standardami, co potwierdzają liczne certyfikaty ISO: System zarządzania jakością ISO 9001, system zarządzania higieną i bezpieczeństwem pracy ISO 45001, system zarządzania środowiskowego ISO 14001 i system zarządzania energią ISO50001.

Źródło: New Holland

Udostępnij artykuł