Kolejny znakomity miesiąc w sprzedaży nowych traktorów

Kolejny znakomity miesiąc w sprzedaży nowych traktorów

W czerwcu rolnicy zarejestrowali 1256 nowych traktorów. Jest to lepszy wynik od majowego i ubiegłorocznego o odpowiednio 52 i 276 sztuk.

Czerwiec był kolejnym miesiącem tego roku, kiedy sprzedaż nowych ciągników rolniczych była zdecydowanie lepsza niż przed rokiem. Zainteresowanie na maszyny nie maleje. Od początku roku rolnicy zarejestrowali już 6555 maszyn, co jest wynikiem o blisko 40% lepszym niż w 2020 roku.

NEW HOLLAND nadal nie oddaje prowadzenia. Po sześciu miesiącach jest liderem sprzedaży przed Kubotą i John Deere.

Niebieskie traktory New Holland cieszą się od dekady największym zainteresowaniem
u polskich rolników. Po sześciu miesiąc 2021 r. ich ciągniki zostały zarejestrowane w ilości 1259 sztuk, co daje firmie 19% udział w rynku. W samym czerwcu do rolników, sadowników czy firm komunalnych trafiło kolejnych 215 maszyn. Marka New Holland jest również tą, która po pierwszym półroczu najbardziej zwiększyła sprzedaż w stosunku do 2020 roku (+295 sztuk).

Drugą najczęściej kupowaną marką w czerwcu ale również całym półroczu była japońska Kubota. Pomarańczowe traktory zostały zarejestrowane w czerwcu w liczbie 158 sztuk. Od początku roku jest to 730 maszyn – najlepszy wynik w historii marki. Kubota sprzedaje się znacznie lepiej niż przed rokiem. Firma odnotowuje 30% wzrosty, co przekłada się na 169 maszyn – trzeci największy wzrost w rynku.

Deutz-Fahr jest marką, która w czerwcu była trzecią najchętniej wybieraną. Rolnicy kupili 136 maszyn, aż o 56 więcej niż przed rokiem. Bardzo wyraźnie poprawiły się wyniki po pierwszym półroczu w odniesieniu do tego co działo się w rok 2020. Deutz-Fahr jest drugą marką, która odnotowała największe ilościowe wzrosty (+174 szt | + 36%). Łącznie w okresie pierwszych sześciu miesięcy marka sprzedała 660 maszyn.

Czwarta marka w czerwcu ale trzecia po pierwszym półroczu to John Deere. Amerykańska marka znalazła w ostatnim miesiącu chętnych na 124 traktory. Od początku roku łączna liczba nowych rejestracji wynosi 684 sztuki. Również ta marka poprawiła swoje ubiegłoroczne wyniki o blisko 26%, co przekłada się na 140 maszyn.

Źródło: Martin&Jacob

Udostępnij artykuł