Jarmark Bożonarodzeniowy w Koszalinie

Jarmark Bożonarodzeniowy w Koszalinie

W dniach 6-8 grudnia 2018 r. w Centrum Handlowym EMKA odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Oddział Terenowy KOWR w Koszalinie. cieszył się dużym powodzeniem.

W ciągu trzech dni setki uczestników odwiedziło stoiska 17 lokalnych wystawców, którzy oferowali m. in. miody, sery, wędliny, ogórki kiszone, grzyby suszone, dynie, octy, przetwory z owoców i warzyw, pierniki i domowe wypieki.

Przechadzając się między stoiskami odwiedzający kiermasz mieli możliwość degustacji produktów, którym wręcz nie można było się oprzeć. Kucharz Paweł Romankiewicz każdego dnia prowadził pokaz kulinarny świątecznych potraw zainspirowanych wyrobami wystawców. Smakowanie tych pysznych potraw było swoistą ucztą dla podniebienia.

W programie nie zabrakło  atrakcji dla najmłodszych. W ostatni dzień jarmarku po raz kolejny wystąpił na zaproszenie OT KOWR w Koszalinie teatrzyk aktorów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. Zaprezentował bajkę na temat zdrowego żywienia, która rozbawiła nie tylko najmłodszych, ale również dorosłych uczestników jarmarku.

Odwiedzający oprócz dobrej zabawy i pysznego jedzenia otrzymali możliwość udziału w lekcji na temat zdrowej żywności. Warunkiem był udział w zorganizowanym przez KOWR konkursie i odpowiedź na kilka pytań zadanych przez wystawców.

Mimo, że była to dopiero pierwsza odsłona Jarmarku Bożonarodzeniowego pod szyldem Polska Smakuje, to już teraz można stwierdzić, że była to udana impreza. Świadczy o tym liczba osób, które odwiedziły jarmark, a także zadowolenie wystawców i kupujących. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że było pysznie, zdrowo a przede wszystkim bardzo świątecznie.

Źródło: KOWR

Udostępnij artykuł