Jaka jest wizja rozwoju obszarów wiejskich? Weź udział w konsultacjach społecznych

Jaka jest wizja rozwoju obszarów wiejskich? Weź udział w konsultacjach społecznych

Komisja Europejska rozpoczęła konsultacje społeczne w sprawie nowej inicjatywy dotyczącej długoterminowej wizji obszarów wiejskich UE. To pierwszy krok w kierunku komunikatu Komisji, który będzie opublikowany w połowie 2021 r. Ma on na celu wsparcie debaty na temat przyszłości obszarów wiejskich i miejsca, jakie powinny zajmować w naszym społeczeństwie na szczeblu europejskim. Zaproponuje także działania, które należy podjąć w krótszej perspektywie.

W celu stworzenia tej wizji konieczne jest przyjrzenie się, jak żyją mieszkańcy obszarów wiejskich Europy i określenie elementów, które mają kluczowe znaczenie dla ich dobrobytu. Konsultacje społeczne przyczynią się do tego procesu dzięki zgromadzeniu opinii i poglądów Europejczyków na szereg kwestii, takich jak:

  1. Aktualne potrzeby obszarów wiejskich,
  2. Czynniki wpływające na atrakcyjność obszarów wiejskich,
  3. Przyszłe perspektywy obszarów wiejskich,
  4. Sprawowanie rządów na obszarach wiejskich.

Aby wziąć udział w konsultacjach, należy do 30 listopada 2020 r. wypełnić kwestionariusz umieszczony pod linkiem – zobacz. Jest on również dostępny w języku polskim. Kwestionariusz zawiera fakultatywny zestaw pytań dotyczących wspólnej polityki rolnej i rozwoju terytorialnego.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do podzielenia się opiniami na temat przyszłości obszarów wiejskich Unii Europejskiej.

Źródło: KSOW

Udostępnij artykuł