INNVIGO stawia na jakość i rozwój

INNVIGO stawia na jakość i rozwój

Firma INNVIGO zorganizowała 4 marca internetową konferencję prasową, podsumowującą kolejny, już szósty rok działalności i osiągnięte do tej pory sukcesy, a także będącą okazją do zaprezentowania nowości i rekomendacji na rozpoczynający się sezon. „Aby produkować preparaty wysokiej jakości, korzystamy z najlepszych surowców i współpracujemy ze sprawdzonymi kontrahentami. Budujemy relacje z rolnikami, wsłuchujemy się w ich potrzeby” – mówił podczas spotkania Krzysztof Golec, Prezes Zarządu.

Historia INNVIGO rozpoczęła się 27 stycznia 2015 roku – od kilku produktów i odważnych, ambitnych planów, aby oferować polskim producentom rolnym skuteczne środki ochrony roślin w korzystnych, konkurencyjnych cenach, a dzięki temu osiągnąć status jednego z 5 czołowych dostawców specjalistycznej chemii dla rolnictwa. Po 6 latach obecności na rynku firma ma w portfolio ponad 50 produktów, w tym pełne technologie ochrony najważniejszych upraw rolnych i unikalne preparaty wieloskładnikowe. INNVIGO wciąż poszerza swoją ofertę dla rolnictwa, a także do upraw sadowniczych i warzywniczych. Wzmacnia też obecność na rynkach międzynarodowych – obecnie prowadzi sprzedaż w 12 krajach, m.in. w Czechach, na Węgrzech, w Belgii i we Włoszech, ma zarejestrowane produkty w kolejnych 5 krajach i kontynuuje ekspansję w różnych częściach świata.

INNVIGO: jakość, zaufanie i dobre relacje

Naszym celem było zdobycie rynku za sprawą jakości oferty i serwisu. Liczby, które po 6 latach możemy zaprezentować, dowodzą, że te założenia i aspiracje były słuszne. Dzisiaj mamy 54 unikalne produkty, w tym 28 herbicydów, 14 fungicydów, 4 zaprawy nasienne, 3 insektycydy, 3 regulatory wzrostu, preparat FruitSmart 3,3 VP do przechowywania owoców, a także adiuwant. Środki INNVIGO są stosowane na ponad 10 mln ha. Nasza sprzedaż osiągnęła wartość około 400 mln zł, w tym ok. 25% na rynkach zagranicznych. Wchodzimy w drugą fazę rozwoju firmy i wprowadzamy preparaty wieloskładnikowe, które stanowią bardzo ważną część naszej oferty. Są to: Fundamentum 700 WG, Galaxo 150 WG, Metodus 650 WG, Mezonir 340 WG, Kier 450 SC, AsPik 250 EC. – powiedział Krzysztof Golec, Prezes Zarządu, rozpoczynając spotkanie z dziennikarzami z mediów branżowych. – Aby produkować preparaty wysokiej jakości, korzystamy z najlepszych surowców i współpracujemy ze sprawdzonymi kontrahentami. Mamy świadomość, że jest to ważne dla naszych klientów. Budujemy relacje z rolnikami, wsłuchujemy się w ich potrzeby. To właśnie klienci, którzy sięgają po naszą ofertę, zainspirowali nas do stworzenia kampanii #wybieramINNVIGO.

W związku z dynamicznym rozwojem i poszerzaniem oferty produktowej INNVIGO zmienia strukturę i powiększa zespół, który obecnie liczy ponad 50 osób. W firmie powstały dwa nowe piony, odpowiedzialne za wsparcie sprzedaży detalicznej oraz za doradztwo dla gospodarstw. Nową strukturę działu sprzedaży zaprezentował Robert Smorawski, który dołączył do Zarządu jako Wiceprezes ds. sprzedaży. Natomiast osiągnięcia i plany w związku z dalszą ekspansją zagraniczną przedstawił Wiceprezes Jacek Zawadzki.

Nowości, rekomendacje i plany

Kolejna część konferencji dotyczyła oferty środków do głównych upraw rolnych: zbóż, rzepaku i kukurydzy – produkty i rekomendacje na nadchodzący sezon przedstawili: Marcin Bystroński, Menedżer ds. upraw rolniczych, Jacek Dorna, Menedżer produktów – zaprawy nasienne, Marcin Kanownik, Menedżer ds. upraw rolniczych.

Jeśli chodzi o ochronę zbóż, w tym sezonie do puli fungicydów dołączył AsPik 250 EC (protiokonazol, tebukonazol) oraz Ozzi 75 WG (cyprodynil), które wraz z preparatami Kier 450 SC (azoksystrobina, difenokonazol, tebukonazol), X-Met 100 SL (metkonazol), Makler 250 SE (azoksystrobina) i Artopos 500 EC (prochloraz) wchodzą w skład rekomendowanej technologii 3-zabiegowej przeciw chorobom grzybowym. Nowością wśród herbicydów jest Galaxo 150 WG (florasulam, jodosulfuron metylosodowy, tribenuron metylowy), kolejny środek do wiosennych zabiegów w zbożach. Ważnym segmentem preparatów zbożowych są także zaprawy nasienne – Madron 50 FS (fludioksonil), Farys 050 FS (fludioksonil, cyprokonazol), Flutrix 050 FS (fludioksonil, tritikonazol) i Triter 050 FS (tritikonazol).

W ramach oferty dla plantatorów rzepaku INNVIGO proponuje regulator Mepik 300 SL (chlorek mepikwatu), rozbudowaną technologię fungicydową: X-Met 100 SL (metkonazol), Makler 250 SE, Bukat/Ambrossio 500 SC (tebukonazol), Dafne/Porter 250 EC (difenokonazol), Kier 450 SC oraz nowość – AsPik R 250 EC (protiononazol + tebukonazol). Z powodu wycofywania substancji aktywnych i znacznych zmian na rynku ważnym segmentem są insektycydy: Los Ovados/Apis/Aceptir 200 SE (acetamipryd), Delmetros/Koron 100 SC(deltametryna) oraz DelCaps/Delux 050 CS (deltametryna w nowoczesnej formulacji mikrokapsuł w zawiesinie).

Na uwagę zasługuje powiększające się portfolio herbicydów do ochrony kukurydzy – Metodus 650 WG (terbutylazyna, izoksaflutol, mezotrion), Metos 960 EC (S-metolachlor), Mezonir 340 WG (mezotrion, nikosulfuron, rimsulfuron), Tiff 40 OD (tifensulfuron metylowy), a tegoroczną nowością jest Rumezo 200 SE (mezotrion). Uzupełnienie technologii stanowią preparaty zawierające nikosulfuron, czyli Henik/Nixon 50 SG i Henik Extra/Nixon Extra 040 OD, oraz rimsulfuron – Rincon/Rimel 25 SG. Wśród rekomendacji są zarówno technologie doglebowe i sekwencyjne, jak i nalistne.

Rozrastającym się segmentem są również środki przeznaczone do ochrony sadów i upraw warzywniczych. Dotychczas grupa ta liczyła 7 fungicydów, 6 herbicydów, 2 insektycydy i regulator. Tegorocznymi nowościami są preparaty Ozzi 750 WG (cyprodynil), zarejestrowany także do zwalczania parcha w sadach, oraz Puenta 62,5 WG (cyprodynil, fludioksonil) – zarówno do ochrony przed szarą pleśnią w truskawkach i malinach, jak i przeciw chorobom grzybowym w uprawach warzywniczych.

Firma INNVIGO planuje w najbliższym czasie poszerzanie zakresu rejestracji obecnych już na rynku produktów oraz wprowadzenie 3 nowych preparatów: graminicydu, trójskładnikowego herbicydu do kukurydzy i trójskładnikowego fungicydu sadowniczego przeciw chorobom przechowalniczym. W długoterminowej perspektywie plany obejmują wprowadzenie ok. 20 nowych produktów w ciągu kolejnych 3 lat.

Źródło: INNVIGO

Udostępnij artykuł