EuroSkills 2021

EuroSkills 2021

W dniach 22-26 września br. w Graz odbyły się zawody EuroSkills. Po długotrwałych przygotowaniach i po kilku zmianach dat udało się z końcem września przeprowadzić europejski konkurs umiejętności zawodowych EuroSkills. Po raz pierwszy Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych zaangażowana była w te zawody. Marek Wiącek, który był laureatem konkursu Młody Mechanik na Medal w roku 2019, po niemal dwuletnim okresie przygotowawczym i wygranej w wewnętrznej rywalizacji był reprezentantem naszej branży w konkurencji technologia pojazdów ciężkich.

Tym razem nie udało się zająć medalowej pozycji. Marek zajął 7 miejsce. Dla nas była to także cenna lekcja, a dla Marka niesamowita przygoda i ważne doświadczenie na początku jego kariery zawodowej. Pokazuje nam to również, że w kwestii szkolnictwa zawodowego mamy jeszcze dużo do zrobienia i ciężka praca przed nami aby konkurować z młodymi specjalistami z innych krajów europejskich.

Laureatami konkursu zostali:

Sandro Weber (Szwajcaria)

Adrian Knapp (Niemcy)

Marcel Heher (Austria)

Więcej informacji o zawodach można znaleźć na stronie: https://euroskills2021.com/en/

Tymczasem przygotowujemy się do zawodów SkillsPoland, które odbywać się będą w Gdańsku w dniach 25-26 listopada. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych jest oficjalnym partnerem tej imprezy. W jej trakcie zostanie wyłoniony zawodnik, który reprezentować będzie naszą branżę na zawodach WorldSkills w Szanghaju w przyszłym roku. W rywalizacji wezmą udział trzej laureaci konkursu Młody Mechanik na Medal z zeszłego roku oraz Marek Wiącek z dziką kartą.

Słowa uznania i wielkie podziękowania należą się panu dr inż. Mirosławowi Czechloskiemu z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, który z był ekspertem podczas zawodów, a wcześniej mentorem i trenerem, przygotowujący naszego zawodnika do startu.

Źródło: Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych

Udostępnij artykuł