Drobiarska ekspansja w Afryce

Drobiarska ekspansja w Afryce

Od kilku lat w dyskusjach analityków sektora drobiarskiego pojawiają się silne rekomendacje dotyczące inwestowania w Afryce. Argumentami przemawiającymi za takim postępowaniem  są zwykle szacunki  dotyczące wzrostu liczby ludności, a także istotnie niższe spożycie drobiu na głowę niż w innych częściach  świata. Istotną rolę w atrakcyjności kontynentu afrykańskiego odgrywają także projekcje dotyczące  stopniowego wzrostu zamożności ludzi mieszkających w Afryce.

W odpowiedzi na argumenty analityczne  wiele światowych przedsiębiorstw drobiarskich otwiera swoje przedstawicielstwa w Afryce, a niektóre z nich  sporo tam inwestują. Cały czas rozwija się także eksport do Afryki. Wśród najbardziej obiecujących kierunków  wywozu mięsa wymienia się między innymi Republikę Południowej Afryki, Benin czy Ghanę.

 Dane statystyczne  opublikowane przez ostatnie z tych państw zdają się potwierdzać słuszność drobiarskich strategii opierających  się na nadziejach związanych z Afryką. W Ghanie w bieżącym roku konsumpcja drobiu wzrośnie o prawie 14  procent! Co więcej, szacuje się, że tylko około pięciu do dziesięciu procent mięsa drobiowego na rynku Ghany  pochodzi od lokalnych producentów, a reszta jest importowana. Również prognozy dla Ghany cały czas są  optymistyczne bo kilkunastoprocentowe wzrosty konsumpcji mają się utrzymać jeszcze przez wiele lat.

Źródło: kipdip

Udostępnij artykuł