DataConnect jest dostępny na całym świecie za pośrednictwem sześciu największych platform cyfrowych

DataConnect jest dostępny na całym świecie za pośrednictwem sześciu największych platform cyfrowych

DataConnect, międzynarodowa inicjatywa umożliwiająca wgląd w dane dotyczące floty pojazdów różnych marek na jednej platformie, jest obecnie dostępna z rozszerzonym wyborem pomiędzy sześcioma największymi platformami cyfrowymi na potrzeby działalności rolniczej na całym świecie. Case IH, STEYR i New Holland dołączają do spółek John Deere, CLASS i europejskiej platformy zarządzania gospodarstwem, 365FarmNet, która udostępniła tę funkcję ostatniej jesieni.
Wszelkie działania rolnicze z wykorzystaniem dowolnych samobieżnych silosokombajnów, kombajnów lub ciągników uczestniczących marek są obecnie widoczne w jednej platformie stanowiącej część systemu. Uprzednio dostęp do takich informacji wymagał obsługi dodatkowego portalu dla każdej marki.
Dzięki temu nowemu podejściu klienci mają wgląd w dane dotyczące parametrów pięciu różnych maszyn wchodzących w skład ich floty, w tym:
• aktualna lokalizacja maszyny,
• historyczna lokalizacja,
• ilość paliwa w zbiorniku,
• aktualny status maszyny na polu,
• prędkość maszyny.
Każdy operator/właściciel maszyn rolniczych, który chce skorzystać z tej opcji po prostu musi uzyskać zgodę na przeglądanie wszystkich maszyn na platformie, która najbardziej mu dopowiada. Po połączeniu maszyny innych producentów automatycznie pojawiają się w portalu. Pojazdy są następnie wyświetlane z ikonkami w kolorze odpowiedniej marki.

DataConnect nie wymaga dodatkowego sprzętu ani oprogramowania i zapewnia bezpieczne przetwarzanie danych. Rozwiązania te mogą być zastosowane do setek tysięcy maszyn, które już zostały połączone z systemem.
Dołączenie CNH Industrial oznacza, że użytkownicy AFS Connect, platformy telematycznej Case IH, MyPLM Connect, platformy marki New Holland i S-Tech marki STYER, zyskają możliwość wymiany danych pomiędzy chmurami (cloud-to-cloud) zarówno z portalem John Deere Operations Center, CLAAS TELEMATICS, jak i 365FarmNet.

Źródło: John Deere

Udostępnij artykuł