Ceny benzyn są nadal niskie

Ceny benzyn są nadal niskie

W tygodniu kończącym się 27-go listopada ceny średnie benzyn i diesla pozostały na niezmienionym poziomie. Za benzynę 95-oktanów trzeba zapłacić nadal średnio 4,92 zł/l. To już siódmy tydzień z rzędu z identycznymi cenami średnimi najpopularniejszej z benzyn. Cena średnia diesla ustabilizowała się na poziomie 4,99 zł/l, po wzroście o 6 groszy tydzień wcześniej.

Paliwem, które podrożało był ponownie gaz LPG. Po 13-groszowej zwyżce tydzień wcześniej, w ostatnim tygodniu gaz używany do napędu silników podrożał o kolejne 7 groszy, do 2,19 groszy za litr.

W hurcie (PKN-Orlen) w tygodniu (20 – 27.11.2019) ceny benzyny 95 oktanów wzrosły o 5 groszy, a diesel podrożał w tym czasie o nieco ponad 2 grosze za litr. W konsekwencji stacje paliw sprzedają diesla na poziomie oficjalnych cen hurtowych. Tydzień wcześniej marża (modelowa) ze sprzedaży 1 litra ON wyniosła 3 grosze. W ostatnim tygodniu średnia marża na sprzedaży Pb-95 zmniejszyła się z 14 do 9 groszy za litr. Rzeczywiste marże są znacznie większe, ponieważ obejmują indywidualne upusty od cen oficjalnych.

 Źródło: e – WGT

Udostępnij artykuł