Zdrowo Rosnę

Zdrowo Rosnę

15 października br. w Kresowej Osadzie w Baszni Dolnej k. Lubaczowa odbyła się impreza plenerowa pod nazwą „Zdrowo Rosnę”.

Imprezę w której udział wzięło ponad 600 dzieci zorganizował Odział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w  Rzeszowie wraz z Jarosławskim Stowarzyszeniem Oświaty i Promocji Zdrowia, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczna w Jarosławiu oraz Wójtem Gminy Lubaczów.

Uczniowie przedszkoli oraz klas od I do III szkół podstawowych z terenu Powiatu Jarosławskiego i Lubaczowskiego zjawili się tłumnie w Kresowej Osadzie, gdzie czekały na nich liczne atrakcje. Warsztaty: kowalskie, garncarskie, warsztaty wyrobu mydła, pieczenia amoniaczków i pierników, a także animacje połączone z malowaniem twarzy. Dzieci miały okazję spróbować swoich sił w przeciąganiu liny i rzucie woreczkiem z piaskiem w dal. Mali artyści malowali na folii rozwiniętej na stelażach, a zespoły małych piosenkarzy próbowały swoich sił w przeglądzie piosenki o warzywach i owocach. Nadleśnictwo Lubaczów przygotowało stanowisko edukacyjne związane z gospodarką leśną połączone  z malowankami dla dzieci. Szkoły wystawiły również zespoły, które wzięły udział w konkursie polegającym na przygotowaniu rzeźb warzywno-owocowych. Bardzo dużą popularnością cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie i karuzela, które nieustannie były oblegane przez najmłodszych.

Pokaz kulinarny oraz smakowity i zdrowy poczęstunek przygotowany przez Restaurację Klasyczna z Jarosławia przy walnej pomocy wolontariuszy z Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących im. Marii Curie – Skłodowskiej w Jarosławiu był świetnym uzupełnieniem dnia. Wydarzenie było okazją do promowania „Programu dla szkół”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Jerzy Borcz Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, który ufundował dodatkowe nagrody dla zwycięzców konkursów i wręczał je wraz z pozostałymi organizatorami oraz przybyłą na miejsce Teresą Pamuła – Dyrektorem Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie.

Dodatkowo ogromne podziękowania zebrali wszyscy młodzi wolontariusze zaangażowani w przygotowanie tak dużego wydarzenia dla najmłodszych. Piękna polska, złota jesień, ruch na świeżym powietrzu zdrowe posiłki i liczne zabawy oraz edukacja pro zdrowotna – tak można podsumować imprezę plenerową Zdrowo Rosnę z KOWR.

Źródło: KOWR

Udostępnij artykuł