Magia lubelskich owoców i warzyw

Magia lubelskich owoców i warzyw

24 sierpnia 2019 r. w Janowcu nad Wisłą odbył się festiwal „Czary mary – magia lubelskich owoców i warzyw

Organizatorami wydarzenia byli: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Lubelski Oddział Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego
oraz Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym Oddział Zamek w Janowcu.
Festiwal był znakomitą okazją do zasmakowania nie tylko w lubelskiej żywności tradycyjnej, ale i w historii tutejszego zamku.

Uczestnicy mieli okazję zaopatrzyć się w najlepsze w regionie warzywa i owoce oraz produkty i wyroby żywnościowe wprost od lokalnych producentów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się poczęstunki  ze znakomitych lokalnych specjałów przygotowane przez Panie z  Koła Gospodyń Wiejskich z Opola Lubelskiego, Jabłonny oraz Sadurek.

Goście wydarzenia mogli ponadto uczestniczyć w koncertach muzycznych oraz pokazach kulinarnych. Zabawy animacyjne dla najmłodszych zorganizowane zostały przez KOWR przy udziale lubelskiej grupy ANIMA ART. Całość wydarzenia można było śledzić podczas całodziennej transmisji na żywo na antenie pasma regionalnego TVP 3 Lublin w ramach cyklu „Letni weekend z TVP 3 Lublin”.

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Lublinie, promując regionalne polskie produkty, zorganizował stoisko wystawiennicze, na którym zwiedzający mogli uzyskać informacje nt. działań promocyjnych, które realizuje KOWR pod wspólną marką „Polska Smakuje”.

Źródło: KOWR

Udostępnij artykuł